0

Rolety Aluprof wyróżnione certyfikatem

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI) docenił właściwości rolet w systemach Aluprof SP oraz SP-E. Organizacja ta wydała właśnie certyfikat dla skrzynek o wielkości 165, które w obu systemach, przy spełnieniu wymagań montażu zgodnych z określonym certyfikatem, mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię.

Rolety SP i SP-E to systemy podtynkowe, w których skrzynka jest zabudowana, zaś jej czoło stanowi jednocześnie podkład pod materiał wykończeniowy. Taka konstrukcja sprawia, że elementy rolety nie ingerują w konstrukcję okna, jak też nadproża, dzięki czemu szczelność budynku pozostaje nienaruszona.

Systemy SP i SP-E zostały opracowane by zapewnić ochronę przed ucieczką ciepła, a ponadto estetyczne wykończenie elewacji. Bardzo cieszę się, że skrzynka roletowa 165 uzyskała certyfikat Instytutu Domów Pasywnych – to pierwszy certyfikat PHI dla polskiej firmy w tej grupie produktów, rozwiązanie to jest także pierwszym tak uniwersalnym systemem w bazie komponentów pasywnych Instytutu – mówi Piotr Gustof, Kierownik Działu Rozwoju, Aluprof S.A. Rolety w systemach Aluprof SP oraz SP-E w pozycji zamkniętej mogą poprawić izolację okna nawet o 18%.

Co ważne, prawidłowy montaż umożliwia wykorzystanie każdego okna, spełniającego wymagania Instytutu Domów Pasywnych, którego współczynnik przenikania ciepła Uw jest niższy od 0,80 W/(m²K), zaś współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m²K).

W ofercie Aluprof dostępna jest również bogata paleta kolorów profili rolet, można je zatem idealnie dopasować do elewacji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *