0

Rolety Aluprof wyróżnione certyfikatem

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI) docenił właściwości rolet w systemach Aluprof SP oraz SP-E. Organizacja ta wydała właśnie certyfikat dla skrzynek o wielkości 165, które w obu systemach, przy spełnieniu wymagań montażu zgodnych z określonym certyfikatem, mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię.

Rolety SP i SP-E to systemy podtynkowe, w których skrzynka jest zabudowana, zaś jej czoło stanowi jednocześnie podkład pod materiał wykończeniowy. Taka konstrukcja sprawia, że elementy rolety nie ingerują w konstrukcję okna, jak też nadproża, dzięki czemu szczelność budynku pozostaje nienaruszona.

Systemy SP i SP-E zostały opracowane by zapewnić ochronę przed ucieczką ciepła, a ponadto estetyczne wykończenie elewacji. Bardzo cieszę się, że skrzynka roletowa 165 uzyskała certyfikat Instytutu Domów Pasywnych – to pierwszy certyfikat PHI dla polskiej firmy w tej grupie produktów, rozwiązanie to jest także pierwszym tak uniwersalnym systemem w bazie komponentów pasywnych Instytutu – mówi Piotr Gustof, Kierownik Działu Rozwoju, Aluprof S.A. Rolety w systemach Aluprof SP oraz SP-E w pozycji zamkniętej mogą poprawić izolację okna nawet o 18%.

Co ważne, prawidłowy montaż umożliwia wykorzystanie każdego okna, spełniającego wymagania Instytutu Domów Pasywnych, którego współczynnik przenikania ciepła Uw jest niższy od 0,80 W/(m²K), zaś współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m²K).

W ofercie Aluprof dostępna jest również bogata paleta kolorów profili rolet, można je zatem idealnie dopasować do elewacji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *